Jak vybrat growbox

Co to je?

Growbox neboli pěstební stan je zařízení, kde se pěstují rostliny a kde se pro ně vytváří ideální klima. Díky tomuto zařízení lze rostliny pěstovat například v obývacím pokoji, kuchyni, nebo chodbě.

Na trhu je spousta pěstebních stanů, ale každý má jiné potřeby a každému bude vyhovovat něco jiného. Tento článek by vám měl pomoci s výběrem správného growboxu. Proto je zde porovnáme a popíšeme jejich plusy a mínusy.

Jak ho vybrat?

Mezi hlavní parametry patří rozměr, použitý materiál a ergonomie (počet vývodů pro vzduchotechniku, hlavní vstupy,...). 

Pokud hledáte nový pěstební stan, můžeme doporučit značky a modelové řady Probox, GrowLab, Homebox a Dark Room). Další stany určitě nemusí být špatnou volbou, ale tyto můžeme doporučit z vlastní zkušenosti. Některé growboxy vám mohou vyhovovat hlavně svými specifickými rozměry, které někteří výrobci poskytují. Ovšem nemusí být tak kvalitní jako již zmíněné značky a řady.

Secret Jardin Dark Street - Základní řada pěstebních stanů, která nabízí za poměrně nízkou cenu slušnou kvalitu. Tyto growboxy si můžete pořídit již od menších rozměrů, takže je ideální především pro začátečníky.

Probox - Ideální zlatý střed, který poskytuje velmi dobrý poměr cena/kvalita. Asi jedinou nevýhodou jsou plastové spojky tyčí, které mají tendenci občas praskat, ale i tak se jejich nosnost pohybuje poměrně vysoko.

HomeBox - Stany vyšší třídy, které mají jeden z nejlepších odrazových materiálů na trhu ( PAR+). Pokud sháníte opravdu něco kvalitního za stále přijatelnou cenu, určitě stojí za to.

Budbox PRO - Nejlepší pěstební stany na evropském trhu! 

homebox

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.